رشد اعتبارات امور عشایر چهار محال و بختیاری در سالجاری

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از رشد چشمگیر میزان اعتبارات امور عشایر چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا،یحیی حسین پور از رشد چشمگیر میزان اعتبارات مصوب در سال‌جاری خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات اداره‌کل امور عشایر از ابتدای سالجاری‌ تا پایان دی‌ماه ۷۲ هزار و ۵۵۰ میلیون ریال بوده است.

 

 

وی گفت: این نهاد در راستای خدمت‌رسانی به جامعه عشایری طرح‌هایی در قالب عملیات اجرایی اسکان، مطالعات جامع عشایری و ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان را در نظر گرفته است.

 

حسین‌پور با اشاره به افزایش توزیع نفت سفید در همه نقاط عشایری استان، بیان داشت: طی دو سال اخیر میزان ۶٫۵ میلیون لیتر نفت سفید در استان توزیع شده است و ۵۶۰۰ خانوار از آن بهره مند شده اند.

 

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از اجرای سه پروژه پل تختی، ایراه سه‌جو و ایلراه جیرون لم لی از طریق تأمین اعتبار بنیاد برکت خبر داد و گفت: اجرایی شدن این سه پروژه موجب بهره‌مندی ۵۷۰ خانواده شد.

 

وی تهیه و توزیع علوفه دامی، توزیع کپسول گاز مایع، احداث کانال‌های کشاورزی، اجرای خط انتقال آب شرب عشایر، ارزاق‌رسانی به فروشگاه‌های ییلاقی و قشلاقی، بازگشایی و مرمت ایل‌راه‌های عشایری و برگزاری شورای عشایری شهرستان‌ها را از جمله اقدامات این نهاد در راستای خدمات‌رسانی به عشایر از سال گذشته تاکنون عنوان کرد.

17-فوریه ماه-2016

1,245

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲