شناسایی ۳۸۰۰ کیلومتر ایلراه در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر ایلراه درجه یک، ۲ و ۳ عشایری در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان  امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری  ایرنا، یحیی حسین پور در کارگروه توسعه عشایر روستایی این استان، افزود: برخی از این ایلراه ها بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد و مهمترین آن ایلراه “دزپارت” است که از “گردنه رخ” آغاز و به منطقه “دهدز” استان خوزستان متصل می شود.

 

وی ادامه داد: این در حالی است که بخشی از این ایلراه ها به واسطه ساخت و سازهایی از جمله کارون ۳ و کارون ۴ به نوعی تصرف شده و عشایر را با محدودیت هایی مواجه کرده است اما از سوی مسوولان سدها نیز خدماتی به عشایر کوچرو ارائه شد.

 

حسین پور از سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت در طرحهای عشایری این استان خبر داد و گفت: طی یک قرارداد با بنیاد برکت، اجرای سه طرح عمرانی عشایری در استان آغاز شد که دو طرح آن تاکنون بهره برداری شده است و یک پروژه دیگر نیز در سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ایلراه جیرون ـ لم لمی با ۱۴ کیلومتر مسیر و ایلراه سه جو ـ گاوشیر از جمله این طرحهاست که به بهره برداری رسیده و پل تختی نیز با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار است که اردیبهشت سال آینده بهره برداری می شود.

17-فوریه ماه-2016

1,354

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲