برگزاری دوره سراسری مسئولین روابط عمومی های امور عشایر کشور در شهرکرد

دوره آموزشی “مدیریت فرهنگی فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی” ویژه مسئولین روابط عمومی امور عشایر کشور از شانزدهم اسفند در شهرکرد آغاز  به کار کرد.

دوره آموزشی “مدیریت فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی” ویژه مسئولین روابط عمومی های امور عشایر سراسر کشور با حضور علی اسفندیاری، رئیس روابط عمومی سازمان امور عشایر و یحیی حسین پور، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در شهرکرد آغاز به کار کرد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری  در مراسم افتتاحیه دوره در سخنانی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان اظهار داشت: روابط عمومی مغز متفکر، قلب تپنده و چشم های بینا و گوش های شنوا و زبان گویای یک سازمان است.

حسین پور با ارائه گزارشی از سیمای عشایر استان چهارمحال و بختیاری گفت: جمعیت عشایر استان ۱۴۶۵۷ خانوار با جمعیتی معادل ۱۲۶هزار نفر است که یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام در اختیار دارند که ۱۰ درصد عشایر کشور و ۱۴ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

وی افزود: عشایر چهارمحال و بختیاری شامل عشایر بختیاری، قشقایی، گله دار دهکردی، چهرازی و عرب نصرآبادی است که در ۸۵ درصد گستره استان شامل ۵ زیست بوم، ۲۶ کانون توسعه و ۱۹۰ سامانه عشایری حضور دارند و ۲۵ درصد گوشت قرمز استان را تامین می کنند.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه عشایر این استان عمدتا برون کوچ هستند، بیان داشت: در این استان پنج ایل راه مهم که قدمت آن به زمان باستان می رسد وجود دارد که شامل ایلراه های هزار چمه، کوه سفید، ، تاراز، تنگه فاله و دزپارت می شوند.

وی انجام هشت مورد پروژه های مطالعاتی، احداث سد و پمپاژ و تامین ۱۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، بهسازی چشمه و احداث منبع ذخیره آب، احداث جاده های عشایری و بازگشایی ایلراه ها، تامین آب و آبرسانی سیار، توزیع کپسول گاز، توزیع آرد، تامین و توزیع علوفه دامی با قیمت مناسب بصورت مدت دار را از جمله فعالیت های اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام غلامرضا رشیدی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور عشایر چهارمحال و بختیاری در سخنانی گفت: تعداد ۱۶۰ مسجد و نمازخانه و غسالخانه در مناطق عشایری استان ایجاد شده است.

وی افزود: احداث و راه اندازی حوزه علمیه در مناطق عشایری بازفت که تعداد ۵۰ طلبه از فرزندان عشایر در آن در حال تحصیل هستند که در سطح کشور منحصر بفرد است از دیگر فعالیت های علمی و فرهنگی در مناطق عشایری استان است.

حجت الاسلام رشیدی اذعان داشت: در بحث اعزام مبلغ به مناطق عشایری با وجود اعتبارات اندک، از استان های برتر هستیم.

وی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی در مناطق عشایری عموما با همت و همکاری روابط عمومی ها انجام می شود، اظهار داشت: تمام کارهای فرهنگی عشایر بر دوش روابط عمومی ها است که در همینجا از زحمات ایشان قدردانی و تشکر می کنم.

گفتنی است دوره آموزشی “مدیریت فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی” از ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه با حضور مسئولین روابط عمومی های امور عشایر سراسر کشور در شهرکرد در حال برگزاری است.

سرفصل های این دوره شامل آشنایی با برگزاری گردهمایی، همایش، جشنواره و آشنایی با عناصر اصلی ارتباط می باشد.

12-مارس ماه-2016

1,471

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲