آفتاب ولایت مداری بر بام بختیاری نشین ایران تابیدن گرفت

ایرنا: تاریخ بلند ایران اسلامی در تمامی برهه های حساس حضور نام آورانی از زنان و مردان غیور بختیاری را در حافظه دارد که «هی هی سوارکاران و غرش تفنگ های برنوشان»، حافظ حریم مقدس ایران و ایرانی بوده است.
دلاورمردانی که از نامردی برخی نامردمان جراحت بر سینه دارند.
ایران را از شر دسیسه هر دشمنی ایمن نگاه داشته اند و تاریخ بلندی از رشادت ها را در حافظه تاریخی خود به یاد دارد.
با وجود رنج و مشقت هایی که این قوم در طول تاریخ وعمدتا در مناطق محروم متحمل شده اند، اما همواره با انقلاب و آرمان هایش سرافرازانه ایستاده اند.
این دلاور مردان با حضور پرشور خود در پای صندوق های رای نشان دادند که نام بختیاری همچون خورشید بر تارک افق های بلند این سرزمین طلوع کرده است.
بختیاری های با بصیرت لردگان از ساعت ۴ صبح روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه در مقابل شعب اخذ رای حاضر شده بودند، تا نخستین فردی باشند که رای خود را به صندوق می اندازند.
لردگان در دوره های گذشته برگزاری انتخابات، از شهرستان های نمونه کشور در مشارکت بوده بنحوی که مردم این خطه بالای ۸۰ درصد در انتخابات شرکت کرده اند.
فرماندار شهرستان لردگان گفت: ۱۴۰ هزار و ۴۸۰ نفر از جمعیت این شهرستان واجد شرایط رای در انتخابات دوازدهمین دوره رییس جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
فرماندار اردل نیز افزود: مردم این شهرستان از ساعت ها قبل از آغاز رسمی برگزاری انتخابات مقابل شعب اخذ رای آماده بودند تا حضور حماسی شان در تاریخ انتخابات ایران ثبت کنند.
به گفته وی، ۳۵ هزار نفر از جمعیت این شهرستان واجد شرایط رای در انتخابات دوازدهمین دوره رییس جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
همچنین حدود ۶۷ هزار نفر در شهرستان فارسان این استان واجد شرایط رای هستند که آنان نیز همانند دیگر هموطنانشان برای خلق حماسه ای پرشور در پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند.
در شهرستان کوهرنگ نیز شاهد جمعیت زیادی از بختیاری ها و عشایر کوچرو هستیم. در این شهرستان زنان و مردان بختیاری با پوشش محلی که نمایانگر بخشی از فرهنگ و تمدن این خطه است حضور پررنگی در پای صندوق های رای داشتند.
برای مردم روستاهای سخت گذر و عشایر کوچرو نیز صندوق های اخذ رای ارسال شده تا بتوانند نقش خود را در تعیین سرنوشتشان بخوبی ایفا کنند.
چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۶۶۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند که می توانند رای خود را از طریق ۹۱۷ صندوق برای انتخابات رئیس جمهوری و ۸۸۷ صندوق برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا واریز کنند.

۳۰-اردیبهشت ماه-۱۳۹۶

503

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲