۴۰۰ پنل خورشیدی برای عشایر کوچرو چهارمحال وبختیاری خریداری می شود

مدیرکل امورعشایری چهارمحال و بختیاری از انجام فرآیند مناقصه برای خرید ۴۰۰ پنل خورشیدی با همکاری شرکت توزیع برق استان برای عشایر کوچرو این استان خبر داد.
یحیی حسین پور در گفت وگو با ایرنا، اعتبار مورد نیاز برای تامین پنل های خورشیدی را یک میلیارد و۸۰۰ میلیون ریال برآورد و اظهار کرد: قیمت تمام شده هر پنل خورشیدی حدود ۴ میلیون ریال برآورد شده است.
وی توضیح داد: مصارف این نوع انرژی پاک در تامین روشنایی و شارژ گوشی تلفن همراه عشایر کاربرد دارد.
مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری درباره توزیع پنل های خورشیدی بین عشایر استان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده ۸۵ درصد از هزینه تامین پنل های خورشیدی توسط دولت به متقاضیان پرداخت و ۱۵ درصد مابقی نیز توسط عشایر تامین می شود.
وی اولویت توزیع پنل های خورشیدی را در مدارس سیار اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۰۰ پنل خورشیدی در دولت یازدهم بین عشایر استان توزیع شده است.
حسین پور از تاخیر در انجام تامین پنل خورشیدی درخواستی سال جاری از سوی شرکت توزیع برق استان ابراز تاسف کرد و ابراز امیدواری کرد: این شرکت بزودی درخواست تهیه پنل خورشیدی را محقق کند.
وی با اشاره به این که پنل های خورشیدی باعث حفظ محیط زیست است، تاکید کرد: با تشویق عشایر در استفاده از پنل خورشیدی، از تخریب جنگل و مصرف چوب در مصارف خانگی کاسته خواهد شد.
استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

07-مه ماه-2017

623

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲