مراتع عشایر با توسعه کشت گیاهان دارویی حفظ می شود

معاون توسعه و امور زیر بنایی سازمان امور عشایر یکی از راه های حفظ مراتع عشایری را توسعه کشت گیاهان دارویی در این مناطق عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، شاهپور علایی مقدم در بازدید از مناطق عشایری شیراز گفت:‌ شاکله زندگی عشایر بر اساس سه رکن انسان، دام و مرتع تعریف می شود و در مبحث توسعه پایدار بایستی به هرسه مقوله توجه کرد.

وی بیان کرد: در سنوات اخیر دولت اقدامات خوبی برای ارتقای وضعیت معیشت جامعه تلاشگر عشایری انجام داده و در سال جاری تسهیلاتی با کارمزد ۴ درصد هم برای تشکل‌های عشایری و هم برای خانواده‌های عشایری پیش بینی شده است.‌

علایی مقدم زندگی عشایر را نمونه عینی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: عشایر با تولید سالانه ۱۹۰ هزارتن تولید گوشت قرمز نقش موثری در امنیت غذایی کشور دارند و هر نفر عشایر پروتئین و گوشت ۱۶ نفر را تامین می‌کند.

معاون توسعه و امور زیر بنایی سازمان امور عشایر اضافه کرد:‌ درآمد خالص هر خانواده عشایری در سال ۱۳ میلیون تومان است و برنامه ما تنوع بخشیدن به اشتغال عشایر و افزایش درآمد اقتصادی آنان است.

وی تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی انسان و دام عشایر، تنوع بخشیدن به کوچ، توسعه بوم گردی و گردشگری و صنایع دستی را از دیگر برنامه های این سازمان بیان کرد

24-جولای ماه-2017

635

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲