تجهیز مناطق عشایری دیناران اردل به حمام خورشیدی

به گزارش خبرگزاری ایرنا/ مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری از نصب و تجهیز حمام خورشیدی در منطقه ییلاقی وعشایرنشین ‘دیناران’ اردل همزمان با سومین روز از هفته دولت خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بهداشتی حدود ۲۰۰ خانوار از خدمات این طرح بهره مند شدند.
یحیی حسین پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به اهمیت رعایت شاخص های بهداشت و رفع کمبود امکانات بهداشتی در مناطق عشایری در دولت تدبیر و امید، تامین روشنایی با استفاده از پنل خورشیدی و تجهیز مناطق به حمام خورشیدی برای استحمام عشایر کوچرو با استفاده از انرژی پاک در دستور کار مسئولان و متولیان قرار دارد.
وی تجهیز برخی از مناطق پرجمعیت عشایری شهرستان کوهرنگ به حمام خورشیدی در سال گذشته را یادآور شد و تصریح کرد: تجهیز مناطق عشایر کوچرو به حمام خورشیدی بر حسب اولویت است.
وی هزینه تامین هر دستگاه حمام خورشیدی سیار را ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و توضیح داد: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن محل استقرارعشایر و پراکنده بودن آنها، امکان استفاده از برق شهری در چادرهای عشایری غیرممکن است.
شهرستان اردل به عنوان سومین شهرستان عشایری چهارمحال و بختیاری در ۱۱۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.
به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام دومین استان عشایری کشور بعد از استان فارس است.

26-آگوست ماه-2017

587

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲