برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری:
هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری به ریاست حجت الاسلام و المسلمین نکونام نماینده محترم ولی فقیه در استان و با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و معاون برنامه وبودجه استانداری و مدیران حوزه فرهنگی استان و مدیرکل امور عشایر استان و مهندس احمدی میرقائد مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران و آقای عیدی زاده حراست سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.
مهندس احمدی میرقائد: این جلسه به جهت بررسی مصوبه هیات محترم وزیران تحت عنوان طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری کشور و نحوه و چگونگی اجرائی شدن این مصوبه توسط دستگاه های فرهنگی ذیربط در استان برای ارائه خدمات فرهنگی مذهبی به جامعه عشایری برگزار شد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری: منظور از خدمات فرهنگی و مذهبی آن دسته از خدمات، وظایف و مسئولیت هایی است که دستگاه ها و نهادهای فرهنگی بر اساس وظایف قانونی و ذاتی خود مجری آن بوده و موظف به ارائه آن خدمات به آحاد جامعه عشایری استان می باشند.
یحیی حسین پور افزود: از اهداف این طرح می توان به محرومیت زدایی، ساماندهی و ارتقای کیفیت زندگی و تعالی فرهنگی و معنوی عشایر، پاسداری از ارزش های اصیل و مواریث فرهنگی و معنوی و رشد و شکوفایی استعداد ها و ظرفیت های انسانی و نظام مند نمودن فرآیند شناخت، برنامه ریزی و اجرای خدمات فرهنگی و مذهبی برای عشایر استان اشاره نمود.
وی افزود این طرح مصوب هیئت محترم وزیران در تاریخ ۱۴/۹/۱۳۹۵ می باشد که کلیه دستگاه های ۱۸ گانه مقرر در طرح، موظف به اجرای وظایف و تکالیف پیش بینی شده می باشند.
وی گفت دبیرخانه این طرح در سازمان امور عشایر کشور و در استانها، در اداره کل امور عشایر مستقر می باشد.
وی ابراز نمود کلیه دستگاه ها ونهادهای فرهنگی ذیربط موظف به تعیین شاخص های فعالیت ها و ارائه خدمات به جامعه عشایری استان می باشند.


18-ژانویه ماه-2018

444

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲