ایلراه های عشایری در زمان کوچ بازگشایی می شود

مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری از بازگشایی ۸۰ درصد از ایلراه های عشایری این استان خبر داد و گفت: تمامی مسیرهای کوچ تا نیمه اردیبهشت ماه جاری بازگشایی خواهد شد،یحیی حسین پور روز یکشنبه گفت: در بارندگی های اخیر شهرستان کوهرنگ و اردل برخی از ایلراه های عشایری آسیب دید که با تمهیدات اندیشیده شده در زمان کوچ آماده سازی خواهد شد.
وی طول ایلراه های عشایری استان را حدود ۷۰۰ کیلومتر برآورد و اظهار کرد: بازسازی و بازگشایی ۵۰۰ کیلومتر مسیر بازگشایی و مابقی نیز نیمه اردیبهشت ماه جاری در زمان تقویم کوچ عشایر تعمیر خواهد شد.
وی افزود: هر ساله در فصل بهار به علت جاری شدن سیلاب و رواناب ها بخشی از ایلراه های عشایری و مسیرهای عبور احشام و چهارپایان نظیر پل ها و گذرگاه ها تخریب و مسدود می شود که عشایر به ناچار گذرگاه های مرتفع و پرخطر را برای عبور انتخاب می کنند.
مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری، ایلراه های اصلی کوج عشایر از مناطق قشلاقی خوزستان به شهرستان کوهرنگ و اردل را بازفت و صمصامی شهرستان کوهرنگ و منطقه دیناران شهرستان اردل اعلام کرد.
چهارمحال و بختیاری به عنوان دومین استان عشایرنشین کشور با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک بیش از ۲۵ درصد از پروتئین استان را تامین می کند

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری

۲۶-فروردین ماه-۱۳۹۷

397

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲