همایش هم اندیشی برگزاری طرح های فرهنگی،آموزشی در مناطق عشایری برگزار شد

نخستین همایش مسئولان دفاتر نمایندگی و ستاد های اقامه نماز عشایری مناطق جنوب و جنوب غرب کشور روز شنبه با محوریت “یاوران نور” در شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری مدیر کل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر کشور در این همایش ، جامعه عشایری را قشر مولد جامعه عنوان کرد و گفت : هر سیاه چادر عشایر بعنوان یک کارگاه تولیدی در راستای خود کفایی بیشتر کشور است.
سیاوش احمدی میر قائد اظهار کرد : عشایر نقش عمده ای در تولید مواد پروتئینی، لبنی و صنایع دستی دارند.
وی بهبهود بخشی از زندگی جامعه عشایری کشور را از دغدغه های دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت : امسال ارتقای خدمات فرهنگی ،مذهبی ،آموزشی و فنی حرفه ای در دستور کار قرار دارد.
مدید کل ساماندهیو هماهنگی عشایر سازمان امور عشایر تعداد خانوار های عشایری را حدود ۱۱۲ هزار خانوار به همراه ۲ میلیون واحد دامی اعلام کرد و گفت : این قشر آسیب پذیر جامعه به حمایت مسئولان نیاز دارند.
مدیر کل امور عشایر چهار محال و بختیاری نیز راهکارهای ارتقا و انتقال فرهنگ اصیل ایرانی و نحوه استقرار مبلغان دینی در راستای بازگو کردن احکام در بین جامعه عشایری و گسترش طرح یاوران نور بصیرت افزایی و اشاعه اعتقادات فرهنگی به جامعه عشایر نشین را از دیگر اهداف عنوان کرد، وی از ساماندهی و اعزام ۵۰ مبلغ دینی برای بازگو کردن احکام در ایام ماه مبارک رمضان در مناطق ییلاقی عشایر کوچرو این استان با توزیع بسته های فرهنگی خبر داد.
نخستین همایش یکروزه مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور عشایر مناطق عشایری استانهای خوزستان ، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان ، بوشهر ،لرستان و جهار محال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.
استان چهار محال و بختیاری با ۱۲۴ هزار جمعییت عشایری به همراه ۱٫۵ میلیون راس دام سبک دومین استان عشایر نشین بعد از استان فارس است.

۰۹-اردیبهشت ماه-۱۳۹۷

401

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲