طرح توانمندسازی مهارتی عشایر چهارمحال و بختیاری منعقد شد

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بسیج سازندگی، فنی و حرفه ای با امور عشایر استان در راستای توانمندسازی مهارتی عشایر خبر داد.
” یحیی حسین پور ” اظهار کرد: این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی و کیفیت بخشی دانش و ارتقای مهارتی عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی منعقد شده است.
وی از اعزام چندین گروه بسیج سازندگی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به منظور ارائه خدمات و تعمیر مدارس، مساجد و غسالخانه های مناطق عشایری استان با آغاز فصل تابستان خبر داد و گفت: این گروه ها طی چندین نوبت در مناطق استقرار عشایر حضور خواهند یافت.
مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری افزود: محرومیت زدایی از قشر عشایر، بهره مندی بیشتر از فرصت های رفاهی، اجتماعی، افزایش امکان دسترسی به فرصت های شغلی مناسب و بالابردن بهره وری تولیدات در چارچوب آیین نامه ساماندهی عشایر از اهداف گروه های جهادگر بسیجی می باشد.
حسین پور گفت: ارتقای سطح فرهنگی، مهارتی، تولیدی، خدمات رسانی و عمرانی به خانوارهای عشایری در زمینه اشتغال، سازندگی، آموزشی در تولید از محورهای اصلی این همکاری هاست.
وی تولید و تامین ۲۵ درصد گوشت قرمز استان از سوی عشایر کوچرو در طول سال را یادآور شد و گفت: در نیمه نخست امسال نیز با استقرار عشایر در مناطق ییلاقی، پیش بینی می شود بیش از ۸ هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف شود.

08-جولای ماه-2018

373

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲