دستیار وزیرجهاد کشاورزی درامور حقوق شهروندی گفت: حضور زنان و بانوان با تلاش دولت دوازدهم در چرخه اقتصاد و تولیدات کشاورزی و دامی پررنگ تر شده است

طاهره فیروزی در همایش هم اندیشی حقوق شهروندی بهره برداران بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، مدیریت در میزان مصرف آب و چگونگی مواجهه با بحران آب کشاورزی، اصلاح الگوی کشت و توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار دولت قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان وی حمایت از بهره برداران زن در در بخش شیلات، زنبورداری، دامپروری، امور زراعت و باغبانی با ارائه آموزش، ترویج و پرداخت تسهیلات را از دیگر اقدامات دولت در مناطق روستایی وعشایری دانست.
دستیار وزیر جهادکشاورزی در امور حقوق شهروندی در خصوص اثرات تبیین منشور حقوق شهروندی در رضایتمندی شغلی این وزارتخانه اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی بعد از ابلاغ به وزراتخانه ‌ها، بومی ‌سازی شده و این منشور دارای ۸ سرفصل است که اصل برابری از مهمترین آنهاست.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ۶۰ درصد از مراجعات این سازمان مربوط به امور اراضی و تفکیک و شفاف سازی مالکیت زمین های کشاورزی است.
ذبیح الله غریب افزود: تاکنون بیش از ۷ هزار پروانه واگذاری اراضی به بخش کشاورزی ثبت شده که بیش از ۲هزار و ۵۰۰ پروانه مربوط به بانوان و زنان شاغل در تولید است.
بیش از ۱۵۰ نفر از بانوان بهره بردار در این همایش یکروزه با نحوه احقاق حقوق در کسب و کار کشاورزی آشنا شدند.
سالانه در چهارمحال و بختیاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود، سطح زیرکشت این استان ۲۷۰ هزار هکتار با ۶۰ هزار بهره بردار است.

15-آگوست ماه-2018

439

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲