۱۷۰ راس دام عشایر چهارمحال و بختیاری در سیلاب تلف شد

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: برآورد اولیه سیلاب اخیر نشان می دهد ۱۷۰ راس دام سبک عشایر استان تلف شد.

یحیی حسین پور عنوان کرد، مجموع خسارت وارده به مناطق عشایری این استان در شهرستانهای لردگان ، اردل ، کوهرنگ، اردل و کیار را افزون بر ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

به گفته وی، تمامی ایلراه های اصلی حد فاصل مناطق قشلاقی خوزستان به شهرستان کوهرنگ نابود شده است و تعداد ۵ دهنه پل عبوری دام عشایر نیز در مسیر یاد شده بطور کامل تخریب شد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از مسدود و تخریب شدن ۱۰ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق تامین کننده آب شرب عشایر کوچرو در کوهرنگ و اردل خبر داد و افزود: ۲ دستگاه پمپاژ آب در مناطق عشایری لردگان و کوهرنگ در معرض سیلاب، مدفون شده و تاسیسات آنها دچار خسارت جدی شد.

حسین پور تصریح کرد : کارشناسان این اداره برای برآورد نهایی میزان خسارت عشایر درون کوچ و برون کوچ به مناطق سیل زده اعزام شده اند.

وی تاکید کرد : در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، بهسازی تخریب تاسیسات زیربنایی عشایری قبل از شروع تقویم کوچ که بهاره نیمه اردیبهشت است، انجام خواهد شد.

گفتنی ، چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایر نشین کشور است.

گزارش های اولیه نشان می دهد علاوه بر دام عشایر چهارمحال و بختیاری، بیش از ۵۰۰ راس دام مناطق روستایی نیز در سیلاب اخیر تلف شده است.

30-مارس ماه-2019

209

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲