آغاز پخش مستند«ایل من» از شبکه مستند/ نبی: روایت‌گر قصه کارآفرینان و نخبگان عشایری هستیم

تهیه کننده و کارگردان مجموعه «ایل من» گفت: این مجموعه به قصه زندگی عشایر نخبه‌ای که با شیوه‌های نوین تجارت به تولید ثروت در کشور رسیده‌اند، پرداخته است.

«سعید نبی» تهیه کننده و کارگردان مجموعه «ایل من»  از پخش این مجموعه مستند خبرداد و گفت: «ایل من» به قصه زندگی عشایر نخبه‌ای که با شیوه‌های نوین تجارت به تولید ثروت در کشور رسیده‌اند، پرداخته است.

وی افزود: این مجموعه مستند هر هفته یکشنبه‌ها ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد و اولین قسمت آن فردا یکشنبه ۱۲ آبان ماه به روی آنتن خواهد رفت.

وی ادامه داد: قسمت اول این مجموعه با عنوان «بی بی گلنار» به قصه زندگی بانوی بختیاری در چهارمحال و بختیاری پرداخته که با بازی گلنار پیرزاده پخش می‌شود. بانوی بی‌سوادی که توانسته برای بیش از ۱۸۰۰ نفر به صورت مستقیم کار ایجاد کرده است.

وی که به تکنیک خاصی در دست بافته‌های تابلوی فرش دست یافته به صورت رایگان این تکنیک را به زنان بختیاری آموزش می‌دهد تا برای آنان بازار کار ایجاد شود. گیاهان دارویی با بسته‌بندی ویژه و کرم کمپوست از دیگر تولیدات این زن بختیاری عشایر است.

وی در پایان با بیان اینکه تولید این مجموعه در شبکه مستند سیما از سال ۹۵ آغاز شده و فاز اول آن در سال ۹۸ تکمیل شده، اظهارداشت: از سبک‌های متعدد فیلمسازی در ساخت این مجموعه بهره گرفته شده و قطعا در کنار سرگرمی برای همه عزیزانی که مخاطب و بیننده این مجموعه باشند فرصت مطالعاتی  طلایی در تجارت از اندوخته‌های خود در کنار زندگی عادی خواهد بود.

کارگردانی این مجموعه را سعید نبی و بابک بهداد به عهده داشته‌اند و نویسندگی آن را مریم خدیوی بروجنی انجام داده است. همچنین این مجموعه توسط مهران فرد پور فیلمبرداری، داریوش اطهاری تدوین، عباس زالی صدابرداری و دکتر رضا محمد کاظمی کارشناسانی کارآفرینی شده است.

03-نوامبر ماه-2019

159

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲