معاون توسعه و عمران امور عشایر چهارمحال و بختیاری: با تمهیدات اندیشیده شده، کمبود سیلندر گاز مایع در بین خانوار عشایر استان به زودی برطرف خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از خبرگزاری ایرنا:

یدالله چراغپور اظهار داشت: شواهد نشان می‌دهد که علت کمبود کپسول‌های گاز مایع در برخی نقاط کشور و استان به دلیل گرایش برخی از رانندگان به استفاده از مخازن ال.پی.جی در خودروها است.

به گفته وی، با برنامه‌ریزی انجام شده، تا پایان زمستان امسال گاز مایع به اندازه مورد نیاز در اختیار عشایر برای مصارف خانگی از جمله پخت و پز و پخت نان خانگی قرار می‌گیرد.

وی، از توزیع و ذخیره‌سازی نفت سفید به اندازه کافی در جایگاه‌های عاملان توزیع در مناطق عشایر نشین استان خبر داد و گفت: در تامین سوخت نفت سفید، برای جمعیت عشایری هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

معاون توسعه و عمران امور عشایر چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به منظور حمایت از جامعه عشایری و ایجاد تعادل در بازار مصرف، امسال ارزاق و مایحتاج ضروری شامل روغن، برنج،آرد و قند بین عشایر کوچرو استان توزیع شده است.

به گفته وی، این اقلام در ۱۲۰ فروشگاه ثابت و سیار اتحادیه تعاونی عشایری استان و شرکت‌های تعاونی در مناطق ییلاقی استان در حال توزیع است.

وی، واکسیناسیون دام، تامین سوخت فسیلی و توزیع آرد سهمیه‌ای با قیمت یارانه‌ای را از دیگر اقدامات امور عشایر استان برای حمایت از عشایر اعلام کرد.

چراغپور، از پرداخت کمک معیشتی به ۷۵ درصد جمعیت عشایری این استان در مرحله نخست اجرای طرح ملی خبر داد و گفت:  برای پرداخت کمک این کمک معیشتی برای افراد دارای شرایط دیگر نیز رایزنی صورت گرفته است.

 

وی، همچنین از پیگیری اداره کل امور عشایری استان برای تخصیص سهمیه بنزین به معلمان مدارس سیار عشایر کوچرو و سرویس مدارس دانش‌آموزان عشایر درون کوچ که از محل زندگی تا مدارس شهرستان مسافت زیادی طی می‌کنند، خبر داد.

چراغپور ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده این مشکل نیز بزودی با تلاش فرمانداران و مسوولان محلی برطرف خواهد شد.

چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک است که دومین استان عشایرنشین کشور است.

22-دسامبر ماه-2019

40

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲