حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 363 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 6320 تعداد دیدگاهها : 0×
رئيس سازمان امور عشاير ايران:  زندگي عشاير مبتني بر توليد و اقتصاد مقاومتي است
01 نوامبر 2017 - 7:41
شناسه : 1081
بازدید 15
0

رئيس سازمان امور عشاير ايران در ديدار با نمايندگان مردم كرمانشاه در مجلس، گفت: زندگي عشاير يك زندگي مبتني بر توليد و در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، سيدقاسم جاسمي و احمد صفري نمايندگان مردم كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي عصر امروز يكشنبه ۷ آبان […]

ارسال توسط :
پ
پ

رئيس سازمان امور عشاير ايران در ديدار با نمايندگان مردم كرمانشاه در مجلس، گفت: زندگي عشاير يك زندگي مبتني بر توليد و در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، سيدقاسم جاسمي و احمد صفري نمايندگان مردم كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي عصر امروز يكشنبه ۷ آبان با حضور در دفتر رئيس سازمان امور عشاير ايران با وي در خصوص مسائل و مشكلات عشاير حوزه انتخابيه خود گفتگو و تبادل نظر كردند.

رئيس سازمان امور عشاير ايران در اين ديدار با قدرداني از نمايندگان مجلس در خصوص تخصيص سهمي از ارزش افزوده به عشاير كشور گفت: اين براي اولين بار است از اين محل سهمي براي تامين نقدينگي عشاير در نظر گرفته شده است و ما اين موضوع را با جديت پيگيري مي كنيم و برآورد مي كنيم ۳۰۰ ميليارد تومان از اين محل به عشاير كشور تعلق بگيرد.

كرمعلي قندالي با اشاره به اينكه در دو سال گذشته ۲۰ ميليارد تومان تسهيلات به عشاير استان كرمانشاه پرداخت شده است، خاطرنشان كرد: در بحث زنجيره توليد گوشت قرمز كارهاي خوبي در مناطق عشايري كشور خصوصا در استان كرمانشاه كه از جمله استان هاي موفق در اين زمينه است، انجام شده است.

وي گفت: آبرساني به عشاير دغدغه اصلي سازمان امور عشاير و واحدهاي تابعه استاني است چرا كه بر اثر خشكسالي چشمه ها و رودخانه ها خشك شده اند و عشاير براي تامين آب مورد نياز خود در تنگا هستند.

قندالي با بيان اينكه ناوگان آبرساني به عشاير عمر بالاي ۱۵ سال دارد، ادامه داد: در اين خصوص با همكاري وزارت جهاد كشاورزي، وزارت دفاع و موسسه كوثر يكصد دستگاه تانكر آبرسان و ماشين كمك دار كه بر روي آنها تانكر آب نصب مي شود به ناوگان آبرساني به عشاير افزوده مي شود.

رئيس سازمان امور عشاير ايران با اشاره به نقش برجسته عشاير در تاريخ ايران، اظهار داشت: در طول تاريخ تنها حكومتي كه توانسته با عشاير سازگاري داشته باشد نظام جمهوري اسلامي است.

وي با اشاره به نقش پررنگ عشاير در جنگ، افزود: عشاير در زمان جنگ دشمن را در مرزها متوقف كردند كه اين خدمت بسيار بزرگي است كه بايد ارزش گذاري شود.

قندالي ادامه داد: عشاير بيش از ده هزار شهيد تقديم كشور كرده اند كه قدر مطلق آن نسبت به جمعيت شهري و روستايي بيشتر بوده است.

احمد صفري نماينده مردم كرمانشاه نيز در اين ديدار در سخناني اظهار داشت: عشاير مرزداران بدون مزد هستند و بايد به آنان خارج از فضاي جنگ نيز بها بدهيم چرا كه با جان خودشان از كشور و جمهوري اسلامي دفاع مي كنند و همواره پايبند به نظام بوده و هستند.

وي با بيان اينكه عشاير اسكان ثابت مي خواهند، بيان داشت: مكان اتراق عشاير در سردسير و گرمسير مشخص است بنابراين لازم است سر پناهي داشته باشند تا از امكانات آموزشي، بهداشتي و رفاهي بيشتري برخوردار شوند.

صفري با بيان اينكه زندگي عشاير در نيم قرن اخير تغييرات چنداني نداشته اما امكانات بسيار رشد كرده است اظهار اميدواري كرد جامعه عشايري نيز از اين امكانات از جمله انرژي خورشيدي بهره مند شوند.

وي خاطرنشان كرد: كسي كه مسئول عشاير است بايد درد آشنا باشد و الفبا و زبان عشاير را بداند تا بتواند با آنان ارتباط برقرار كند و ابراز همدردي كند.

در ادامه اين نشست، سيدقاسم جاسمي نماينده مردم كرمانشاه در مجلس با قدرداني از زحمات سازمان امور عشاير در خدمت رساني به عشاير، گفت: عشاير قشري توليدكننده و از ظرفيت ها و توانمندي هاي قابل توجه اي برحوردار هستند و تمام مسئولين كشور به اين موضوع اعتقاد و اذعان دارند.

وي با بيان اينكه عشاير مشكلاتي دارند كه دولت به راحتي نمي تواند مشكلات آنان را برطرف كند، ادامه داد: ما مي دانيم بودجه كشور چقدر است و چه ظرفيت هايي داريم و واقعا سخت است كه يك شبه امكانات لازم را براي عشاير فراهم كنيم با اين وجود با ظرفيت هايي كه در سازمان امور عشاير ايران وجود دارد مي توانيم كارهاي خوبي براي عشاير انجام دهيم.

جاسمي با اشاره به اينكه كرمانشاه ۳۵۰ كيلومتر مرز با عراق دارد گفت: كرمانشاه از استان هاي ويژه است و عشاير مرزي كرمانشاه سد محكمي در برابر نفوذ گروهك هاي داعش و پژاك هستند از اينرو يكي از نگراني هاي عشاير داشتن سلاح است كه به اندازه كافي در اختيارشان باشد.

نماينده مردم كرمانشاه در مجلس خاطرنشان كرد: مدير موفق مديري است كه زير مجموعه قوي اي داشته باشد و فارق از مسائل خطي و جناحي گوشه اي از مسائل و مشكلات مردم را برطرف كند.

قائم مقام سازمان امور عشاير ايران نيز در اين ديدار در سخناني اظهاركرد: در بخش عشايري با تلاش هاي دولت و مجلس فرصت هاي خوبي ايجاد شده است بطوريكه در برنامه ششم توسعه در ۱۷ مورد به كلمه عشاير اشاره شده است كه عزم خوبي براي رسيدگي به مسائل جامعه عشايري است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

العربية简体中文Englishفارسی