ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری: کوچ زود هنگام عشایر همراه با دام به مراتع در مناطق ییلاقی استان قبل از تقویم کوچ (۲۰ اردیبهشت ماه) ممنوع است.
یحیی حسین پور در گفت و گو با ایرنا افزود: کوچ بهاره عشایر به مناطق ییلاقی قبل از روال قانونی تخلف محسوب شده و علاوه بر برخورد، از استقرار آنها نیز تا زمان کوچ جلوگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه چرای زودهنگام دام در مراتع یکی از عوامل مهم تخریب مراتع است، اظهار کرد: زمان ورود دام به مراتع ییلاقی باید مطابق با پروانه مرتعداری صادر شده باشد، در غیر این صورت از سوی دستگاه های متولی اعمال قانون خواهند شد.
وی گفت: براساس قانون، چرای دام در مراتع بدون پروانه چرا و یا دام مازاد بر ظرفیت تعیین شده جرم است و فرد خاطی مستلزم پرداخت ۲۰ درصد متوسط ارزش واحد دامی برای هر واحد دامی به عنوان جریمه می باشد.
حسین پور با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۶۰۰ متر خط انتقال آب شرب برای عشایر انجام شده است، توضیح داد: امسال نیز ۱۸۰ میلیون لیتر آبرسانی سیار برای عشایر استان انجام خواهد شد.
چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

28-مارس ماه-2017

756

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی