توزیع روزانه ۶۰ هزار لیتر آب آشامیدنی بین عشایر کوچرو در لردگان

خبرگزاری ایرنا- مدیرکل امورعشایرچهارمحال و بختیاری گفت: بدلیل افت منابع آب های جاری، روزانه ۶۰ هزار لیتر آب آشامیدنی سالم بین عشایر کوچرو در مناطق ییلاقی شهرستان لردگان توزیع می شود.
یحیی حسین پور در گفت وگو با ایرنا افزود: طبق برآوردهای کارشناسی، از اوایل تیرماه سال جاری با خشکی و کم آب شدن چشمه ها و منابع آبی مراتع ییلاقی مرتفع استان، بیش از ۱۰ درصد از جمعیت عشایری چهارمحال و بختیاری با تانکر آبرسانی خواهد شد.
وی بخش عمده طرح آبرسانی سیارعشایری را در مناطق ییلاقی شهرستانهای لردگان، اردل و کیار عنوان کرد و افزود: تعداد ۴ خودرو سنگین مجهز به تانکر ۱۲ هزار لیتری در طول شبانه برای تامین آب شرب عشایر کوچرو در فصل گرم سال در نظر گرفته شده است.
وی اظهارکرد: با توجه به پدیده خشکسالی و خشک شدن چشمه های فصلی طی چند سال گذشته، به طور میانگین سالانه ۳۰ میلیون لیتر آب آشامیدنی سالم با تانکر از طریق بخش دولتی و پیمانکاری خصوصی به عشایر آبرسانی می شود.
مدیر کل آمور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آبرسانی سیار شیوه پایدار نیست، تصریح کرد: برای اجرای این طرح، هزینه سنگینی برای دستگاه های اجرایی در بردارد که باید چاره اندیشی شود.
استان چهارمحال و بختیاری با داشتن ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک، بعد از استان فارس دومین استان عشایرنشین کشور محسوب می شود.

28-مه ماه-2017

627

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی