انجام مراقبت های بهداشتی و پزشکی به عشایر شهرستان بروجن

شهرکرد- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن از انجام طرح مراقبت های بهداشتی و پزشکی به عشایر این شهرستان خبر داد.
محمدحسن کرمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح در راستای ارتقای سطح سلامت و ارائه خدمات نوین بهداشتی به عشایر با همکاری تیم سیار مرکز بهداشت شامل پزشک و کارشناسان مراقبت بهداشتی به صورت هفته ای انجام می شود.
به گفته وی، مراقبت بهداشتی و آموزش های مقابله با بیماری های فصلی، بیماری های عفونی، بررسی وضعیت آب آشامیدنی و بیماری های مشترک انسان و دام در راستای آگاه سازی تب کریمه کنگو به عشایر این شهرستان آموزش داده می شود.
کرمی ادامه داد: هم اینک ۶ منطقه عشایری درون کوچ در مناطق «گرم آباد، چال تر و چال و خشک، سبزکوه، سرپیر، شمس آباد و پل ماری» این شهرستان با حدود ۸۷۰ نفر جمعیت زندگی می کنند.
وی تصریح کرد: در خردادماه امسال یک مورد مثبت ابتلا به تب کریمه کنگو در یکی از مناطق عشایری شهرستان مشاهده شد که با اقدام به موقع و سریع تیم های پزشکی، فرد بستری و تحت مراقبت قرار گرفت که اکنون بهبودی کامل یافته و از بیمارستان مرخص شده است.
رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بروجن با استناد به آمار و گزارش های وزارت های بهداشت اعلام کرد که امسال ۷۹ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور مشاهده شد که از این تعداد ۵ مورد منجر به فوت افراد و مابقی با اقدام سریع بهداشتی و با مراقبت های پزشکی در شرایط خاص بهبودی کامل یافتند.
کرمی با بیان اینکه مناطق عشایری این شهرستان فاقد خانه بهداشت است، ادامه داد: با توجه به سند چشم انداز سال ۱۴۰۴، ارائه خدمات اولیه بهداشتی و درمانی مورد نیاز عشایر با بالاترین کیفیت ممکن از وظایف وزرات بهداشت است. بروجن مرکز این شهرستان و حدود ۶۰ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

13-جولای ماه-2017

764

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی