توزیع روزانه ۱۵۰ هزار لیتر آب شرب در مناطق عشایری لردگان

ایرنا- مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری گفت: با تشدید گرما و افت منابع آب های جاری چشمه ها و قنوات محلی، روزانه ۱۵۰ هزار لیتر آب آشامیدنی سالم بین عشایر درون و برون کوچ در مناطق ییلاقی شهرستان لردگان توزیع می شود.
یحیی حسین پور در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در پی کاهش بارندگی و تبدیل بارش از برف به باران در زمستان گذشته از اوایل تیرماه امسال بیش از ۲۵ درصد از جمعیت عشایری چهارمحال و بختیاری با تانکر آبرسانی می شود.
وی بخش عمده طرح آبرسانی سیارعشایری را در مناطق ییلاقی شهرستانهای لردگان، اردل و کیارعنوان کرد و افزود: تعداد ۸ خودرو سنگین مجهز به تانکر ۱۲ هزار لیتری در طول شبانه تامین آب شرب عشایر گرفتار بحران آب را برعهده دارند.
وی اظهار کرد: با توجه به پدیده خشکسالی و خشک شدن چشمه های فصلی طی چند سال گذشته، به طور میانگین سالانه ۳۰ میلیون لیتر آب آشامیدنی سالم با تانکر از طریق بخش دولتی و پیمانکاری خصوصی به عشایر آبرسانی می شود.
مدیر کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آبرسانی سیار شیوه پایدار نیست، تصریح کرد: برای اجرای این طرح، هزینه سنگینی برای دستگاه های اجرایی در بر دارد که باید چاره اندیشی شود.
استان چهارمحال و بختیاری با داشتن ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک، بعد از استان فارس دومین استان عشایرنشین کشور محسوب می شود.

10-آگوست ماه-2017

927

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی