آغاز کوچ پاییزه عشایر چهارمحال وبختیاری به مناطق گرمسیری

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امورعشایر چهارمحال وبختیاری از آغاز کوچ پاییزه عشایر این استان به مناطق گرمسیری خوزستان از مسیر ایل راه های «ماربره» ، «لاسوزنی»، شهرستان کوهرنگ خبر داد.

یحیی حسین پور روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: براساس تقویم زمانبندی، کوچ عشایر از امروز تا ۲۰ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی تعداد دام عشایر کوچرو استان را حدود یک میلیون راس دام سبک اعلام کرد و تصریح کرد: مسیر حرکت کوچ با گذر از گردنه «تاراز» به منطقه بازفت انجام و با توقف چند روزه با گذر از زردکوه بختیاری وارد مناطق قشلاقی استان خوزستان خواهند شد.
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به هماهنگی های لازم با مسئولان شهرستانهای مسیر عبور دام عشایر برای ایجاد امنیت در زمان کوچ افزود: ماموران انتظامی و نیروهای بسیج عشایر امنیت عشایرکوچنده را برعهده دارند.
وی تامین و انتقال آب آشامیدنی سالم با تانکرهای سیار به ایل راههای عشایری را از دیگر اقدامات در خدمات رسانی به این قشر مولد و آسیب پذیر جامعه عنوان کرد.
استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک درون کوچ و برون کوچ ، دومین استان عشایری کشور بعد از استان فارس است.

11-سپتامبر ماه-2017

891

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی