رئیس سازمان امور عشایر: عشایر در پرورش دام از دانش بومی بسیار خوبی برخوردار هستند

رئیس سازمان امور عشایر گفت: عشایر کشور در پرورش دام سبک از دانش بومی بسیار خوبی برخوردار هستند که با تلفیق آن با علم روز می توانند در ارتقاء تولید و بهره وری نقش به سزایی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، کرمعلی قندالی صبح امروز سه شنبه ۱۸ مهرماه در مراسم معارفه مدیرکل جدید امور عشایر خراسان رضوی در سخنانی اظهار داشت: باید به برنامه راهبردی عشایر در افق ۱۴۰۴ توجه کرد و به توسعه آن در سه حوزه استقرار، جمعیت و معیشت عشایر بصورت جدی پرداخت.

وی با بیان اینکه باید به مردم و عشایر اعتماد و باور کنیم که آنان خیلی خوب می توانند منابع مالی خود را مدیریت کنند، اظهارامیدواری کرد با توجه به سرمایه اجتماعی و اعتمادی که از طریق جذب تسهیلات برای شبکه عشایری پیش آمده است، انشاالله بتوانیم منابع مالی موجود را به سمت تنوع درآمد و اشتغال عشایر هدایت کنیم.

قندالی گفت: در مکان هایی که طرح مرتعداری تهیه شده، هر عشایر می تواند بین ۵۰ تا ۶۰ متر مربع در یکی از مناطق با اخذ مجوز از منابع طبیعی سرپناه بسازد.

رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه این سازمان یکی از اعضای کارگروه گیاهان دارویی در وزارت جهاد کشاورزی می باشد، گفت: بحث گیاهان دارویی به عنوان یک طرح پذیرفته شده و شیوه نامه و طرح ملی گردشگری عشایری نیز تصویب شده است که در حال تدوین شیوه نامه استانی آن هستیم.

11-اکتبر ماه-2017

598

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی