رئيس سازمان امور عشاير ايران: در نشست فائو نام ایران به بهترین شکل درخشید

کرمعلی قندالی گفت: امسال مستند “کوه نشینان کوچنده ایران” در اجلاس فائو پخش شد که استقبال خوبی از آن شد و نام ایران در فائو به بهترین شکل درخشید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، كرمعلي قندالي پس از بازگشت از اجلاس فائو، روز دوشنبه ۲۷ آذر در جلسه شورای مدیران سازمان امور عشایر ايران گزارشی از نشست جهانی “معیشت کوه نشینان” که ۲۱ تا ۲۵ آذر در مقر فائو در رم برگزار شد ارائه داد.

وی اظهار داشت: فائو سازمان خواروبار جهانی است و سمت و سوی فعالیت های آن مباحث کشاورزی است و از آنجا كه نشست امسال در خصوص “معیشت کوه نشینان” بود، عمده مباحث مطرح شده در آن در حوزه ظرفیت های کوه نشینان از جمله موضوعات آب، خاك، انرژی، و ظرفیت های کشاورزی كوه نشينان بود.

قندالی افزود: برخی از كشورهاي شركت كنندگان در اين نشست موافق حضور و دخالت دولت در امور مربوط به کوه نشینان بودند و برخی نیز مخالف حضور دولت بودند و معتقد بودند باید امور مربوط به کوه نشینان را به خود آنان واگذار کرد.

رئیس سازمان امور عشاير ايران با بيان اينكه در همایش امسال فائو کشورهای آفریقایی حضور پر رنگی داشتند، گفت: در اين نشست برخی از كشورها پژوهش هاي خود را به صورت پاورپوینت ارائه دادند ضمن آنکه کمیته های فرعی نیز تشکیل مي شد.

وی با بيان اينكه در همايش هاي جهاني توزیع کاتالوگ و پخش فیلم بسیار مشکل است، گفت: خوشبختانه در اين نشست بروشورهای تهیه شده در خصوص معرفي جامعه عشاير ايران همراه با فیلم بين شركت كنندگان توزيع شد و مستند “کوه نشینان کوچنده ایران” نیز در سالن اصلی این نشست پخش شد که استقبال خوبی از آن شد و نام ایران در فائو به بهترین شکل درخشید.

قندالی ادامه داد: همچنين در حاشیه این نشست با آقای کوشلین معاون مدیر کل جنگل های فائو که اصلیت روسی داشت دیدار و تبادل نظر داشتیم و از ایشان براي سفر به ايران و بازدید از مناطق عشایری دعوت کردیم.

گفتني است، رئيس سازمان امور عشاير ایران كه روز سه شنبه ۲۱ آذر به رم سفر كرده بودند، روز شنبه ۲۵ آذر رم را به مقصد تهران ترك كردند و در فرودگاه امام خمینی(ره) مورد استقبال دکتر علائی مقدم قائم مقام، مهندس ترابی معاون توسعه و مديريت منابع، مهندس میراخورلی مدير حوزه رياست سازمان امور عشایر قرار گرفتند. مهندس بهرامی مدیرکل امور عشایر فارس و مهندس قوسی مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی کرمعلی قندالی را در سفر به ایتالیا همراهی کردند.

21-دسامبر ماه-2017

867

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی