استاندار چهارمحال و بختياري تاكيد كرد: توانمندسازی عشاير در صنايع دستی و گردشگري ضروری است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران به نقل از خبرگزاري ها، اقبال عباسی در شوراي عشايري چهارمحال و بختياري كه با حضور رئيس سازمان امور عشاير ايران و مديران دستگاه هاي اجرايي اين استان برگزار شد، تاكيد كرد: باید از ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی برای افزایش درآمد عشایر استفاده شود.

وي افزود: تولید محصولات صنایع دستی می تواند زمینه افزایش درآمد عشایر را افزایش دهد و بسیاری از مشکلات عشایر را حل کند.

عباسي تاكيد كرد: باید زیرساخت های لازم براي گردشگری در مناطق عشايری چهارمحال و بختیاری ارتقا یابد تا زمینه ورود مسافر و گردشگر به این استان افزایش یابد چرا كه ورود گردشگر نقش مهمی در افزایش درآمد عشایر خواهد داشت.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: عشایر نقش مهمی در تولید محصولات لبنی سالم و ارگانیک در سطح استان چهارمحال و بختیاری دارند که باید از این ظرفیت عشایر بهره گیری بیشتر کرد.

وي گفت: بايد طرح تعادل بین دام و مرتع در این استان بازنگری شود چرا كه وجود سه برابری دام در مراتع استان موجب خسارت جبران ناپذیر به عرصه های ملی منطقه می شود.

عباسي تصريح كرد: اگر مسوولان متولی استان برنامه ای برای تعادل بین دام و مراتع و معیشت جمعیت عشایری در کوتاه مدت و بلند مدت نداشته باشند، زندگی این قشر مولد و آسیب پذیر دچار مشکل خواهد شد.

رئیس سازمان امور عشایر ايران نيز در اين نشست در سخناني اظهار داشت: با توجه به وجود بحران خشکسالی در سطح کشور طی سال‌های اخیر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر كشور پرداخت می‌شود.

كرمعلي قندالي افزود: مدت‌زمان بازپرداخت اين تسهیلات پنج ساله و نرخ سود بانکی آن ۴ درصد تعيين شده است.

وي يادآور شد: همچنين در سال ۹۶ بیش از دو هزار و ۱۰۰ میلیارد ريال تسهيلات ارزان قيمت براي تامين نهاده هاي دامی از قبيل خوراک دام، جو، علوفه و… در بین عشایر كشور توزیع شده است.

03-فوریه ماه-2018

345

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی