رئیس سازمان امور عشایر کشور:پرداخت یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بحران خشکسالی در بین جامعه عشایر کشور

جلسه شورای عشایر چهارمحال و بختیاری با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور عشایر کشور،استاندار محترم،رئیس سازمان جهادکشاورزی استان،مدیرکل امور عشایر ودیگر مسئولین مربوطه تشکیل شد
دراین آیین، معاون وزیر و رئیس سازمان امور عشایر کشور، از پرداخت یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بحران خشکسالی در بین جامعه عشایر کشور خبر داد و تصریح کرد:این میزان اعتبار با ۴درصد بهره بانکی و مدت بازپرداخت ۵ ساله در حال پرداخت است.
کرمعلی قندالی افزود:امسال افزون بر ۲ هزار و۱۰۰ میلیارد ریال نهاده دامی شامل محصول جو، علوفه و خوراک دامی بصورت تسهیلات ارزان قیمت تحویل عشایر شد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان نیز ، اعطای تسهیلات ارزان قیمت به خانوارهای عشایری به منظور تسهیل در معیشت و تامین علوفه مورد نیاز فصول سرد سال در مناطق قشلاقی توسط دولت تدبیر و امید را از عمده دلایل افزایش تولید پروتئین در بین عشایر کوچرو عنوان کرد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری نیز از اختصاص ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت از محل طرح های ماده ۱۰ و ۱۲ حمایت از زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر کوچروی این استان خبر داد.
یحیی حسین پور افزود: این میزان تسهیلات در راستای حمایت مستقیم دولت از زنجیره تولید گوشت قرمز به این قشر مولد آسیب پذیر اختصاص یافت.
وی از تولید ۱۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر کوچرو از زمان استقرار در مناطق ییلاقی این استان در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

02-فوریه ماه-2018

438

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی