۲ میلیارد ریال به طرحهای آبرسانی عشایر چهارمحال وبختیاری اختصاص یافت

مدیرکل امورعشایر استان چهارمحال وبختیاری گفت: در سالجاری بیش از ۲ میلیارد وهفتصد و ده میلیون ریال اعتبار به اجرای طرحهای آبرسانی سیار به عشایراستان اختصاص یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان “یحیی حسین پور” با بیان اینکه این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۱۰درصد رشد داشته است افزود: بیشترین میزان آبرسانی به عشایر در شهرستان اردل، بروجن وکوهرنگ است.
به گفته وی ، حجم آبرسانی با تانکر به عشایراستان در سالجاری بیش از ۱۵ میلیون ۵۵ هزار لیتر برآورد شده است .
وی میزان اعتبار تخصیصی به آبرسانی عشایر شهرستان اردل را یک میلیارد و ۴۳۵میلیون ریال،عشایر شهرستان بروجن را یک میلیارد و۱۱۳میلیون ریال و عشایر کوهرنگ را ۱۶۲میلیون ریال عنوان کرد.
وی با اشاره به خشکسالی های اخیر و کاهش منابع آبی در مناطق عشایری از جمله شهرستان های کوهرنگ، اردل، لردگان و فارسان افزود: اعتباری افزون برچهارمیلیارد و۲۸۲میلیون ریال به اجرای طرحهای خشکسالی اختصاص یافت.
“حسین پور” اعتبار اختصاص یافته به هر شهرستان را افزون بر یک میلیارد و ۷۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ساخت تانک دوهزار لیتری آبرسانی با اعتباری بالغ بریک میلیارد ریال از دیگر طرحهای اجرایی در راستای کاهش خشکسالی و آبرسانی به عشایر استان است.
به گفته وی، در سالجاری بیش از یک میلیارد و ۳۴۵میلیون ریال به خرید لوله پلی اتیلن و اجرای طرحهای آبرسانی اختصاص یافته است.

24-جولای ماه-2018

416

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی