بخشی از کمبود آب شرب عشایر چهارمحال و بختیاری مرتفع شد

معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت : خشکسالی و نبود بارش در چند سال گذشته موجب افت منابع آبی و خشک شدن برخی از چشمه های دائمی شده بود اما با بارش های مطلوب سال جاری، بخشی از کمبود منابع آب شرب عشایر کوچرو مرتفع شد.
“یدالله چراغپور “اظهار داشت: اکنون چشمه های منطقه ییلاقی ‘دشت زری’ ، ‘لاغرک’ و ‘موسیری’ در شهرستان کوهرنگ، منطقه ‘ دیناران’ شهرستان اردل و ‘میلاس ‘ لردگان احیاء شده است.
وی، با اشاره به مطلوب شدن مراتع مناطق قشلاقی استان خوزستان در پاییز و زمستان امسال تصریح کرد : با توجه به مناسب شدن وضعیت بارندگی امسال در مناطق استقرار عشایر کوچرو، امکان رعایت تقویم کوچ در زمان مقرر نیمه اردیبهشت از سوی عشایر وجود دارد.
معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از ارسال ماهیانه ۸۰۰ تن سهمیه آرد برای پخت نان در مناطق قشلاقی خوزستان خبر داد و گفت: برای رفع کمبود علوفه و تقویت زنجیره تولید گوشت قرمز در نیمه دوم امسال بیش از۸۰ هزار تن محصول جو تامین و در اختیار عشایر قرار گرفت.
چراغپور ، حمایت غیر مستقیم افزایش کیفی و کمی تولید گوشت قرمز و فراورده های لبنی در بین عشایر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از عمده وظایف دولت عنوان کرد.
گفتنی است،  چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک است که دومین استان عشایرنشین کشور به حساب می آید.

24-فوریه ماه-2019

302

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی