عضو فراکسیون عشایری مجلس: توجه مجلس و دولت به جامعه عشایری مطلوب است

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس گفت: در سال های اخیر برای عشایر در قوانین، در برنامه های توسعه ای و در بودجه سالانه توجه بسیار خوبی به جامعه عشایری شده است که این روند باید ادامه پیدا کند و نواقص آن برطرف شود.

“علی کاظمی باباحیدری” عضو فراکسیون عشایری و نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در نشست مشترک رئیس سازمان امور عشایر ایران، رئیس فراکسیون عشایری مجلس، و رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه “ایلات و طوایف کوچنده ایران”  اظهار داشت: در سال های اخیر برای عشایر در قوانین، در برنامه های توسعه ای و در بودجه سالانه  توجه بسیار خوبی به  جامعه عشایری شده است که این روند باید ادامه پیدا کند و نواقص آن برطرف شود.

وی گفت: اینکه در استان های کشور غیرعشایر می روند تسهیلات و دفترچه عشایری بگیرند نشان دهنده این است که به عشایر کمک های خوبی می شود.

کاظمی ادامه داد: در اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر دکتر قوامی و فراکسیون عشایری کمک کردند و در برنامه ششم توسعه نیز هر جا کلمه روستا بود کلمه عشایر هم به آن اضافه شد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس بیان داشت: در موضوع محیط زیست و منابع طبیعی متاسفانه با کوچکترین حرکت عشایر، از آنها در دادگاه شکایت می شود و عشایر به دلیل آنکه نه وکیلی دارند و نه حمایت های قانونی، به راحتی محکوم می شوند.

وی تاکید کرد: باید مسئله کوچ، تغییرات اقلیمی، ایلراه های عشایری، و بهداشت انسان و دام در مناطق عشایری را با جدیدت دنبال کنیم و استفاده از تکنولوژی های جدید در مناطق عشایری نیز باید از سوی وزارتخانه های مرتبط انجام شود.

13-مارس ماه-2019

260

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی