کوچ عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری آغاز شد

مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با تقویم کوچ (۲۰ اردیبهشت) کوچ بهاره عشایر همراه با دام هایشان به مراتع ییلاقی این استان آغاز شد.

یحیی حسین پور افزود: کوچ بهاره عشایر به مراتع ییلاقی استان از۲۰ اردیبهشت بصورت رسمی شروع و آماده ارائه خدمات به این قشر مولد هستیم.

وی از استقرار تیم واکسیناسیون دامپزشکی و نیروی انتظامی در ایلراه ها خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده دام های کوچرو قبل از ورود به استان علیه بیماری های دامی واکسیناسیون خواهند کرد.

حسین پور همچنین از استقرار عوامل فروش و توزیع مایحتاج و کالاهای اساسی عشایر در ایلره های مناطق ییلاقی خبر داد و افزود: تامین سوخت فسیلی، سیلندر گاز و توزیع آرد سهمیه ای با قیمت یارانه ای از دیگر اقدامات این اداره برای حمایت از عشایر کوچرو است.

وی با تاکید بر تقویت تشکل های کشاورزی برای تامین نهاده های مورد نیاز عشایر استان گفت: در صورت سازگاری شرایط اقلیمی، بسیاری از مشکلات جامعه عشایری در منطقه برطرف می شود.

وی افزود: در مسیر کوچ عشایر تمامی خدمات بهداشتی و خدمات مورد نیاز در اختیار عشایر قرار می‌گیرد و هیچگونه مشکلی برای کوچ وجود ندارد.

چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

11-مه ماه-2019

443

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی