فاصله برخورداری جامعه عشایری با جوامع شهری و روستایی زیاد است

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران گفت: فاصله برخورداری از امکانات در جامعه عشایری در مقایسه با جوامع شهری و روستایی زیاد است و امیدواریم با حضور دستگاه ها در مناطق عشایری مشکلات عدم برخورداری های عشایر و فاصله بین برخورداری های جامعه عشایری با جامعه شهری و روستایی کاهش یابد.

به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، سیاوش احمدی میرقائد در گردهمایی ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عشاير منطقه جنوب غرب کشوردر کوهرنگ اظهار داشت: فراهم کردن زمینه حضور دستگاه های مختلف در مناطق عشایری کشور از اقدامات مهم سازمان امور عشایر ایران است.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم سازمان امور عشایر به عنوان دبیرخانه شورای عالی عشایر، فراهم کردن زمینه حضور دستگاه های مختلف در مناطق عشایری کشور است تا با فعال سازی این دستگاه ها خدمات مناسبی به عشایر داده شود.

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایرایران ادامه داد: امیدواریم با هم افزایی و همفکری میان دانشگاه های علوم پزشکی و ادارات کل امور عشایر استان ها روشی ویژه و خاص جهت خدمات رسانی بهداشتی مناسب به جامعه عشایری تدوین نماییم.

قائم مقام معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز در این گردهمایی حل مشکلات عشایر را لازمه همکاری همه دستگاه ها دانست و اظهار داشت: باید همه دستگاه ها به ویژه مدیران امورعشایر دست در دست هم خدمات بهتری به عشایر ارائه دهند.

محمد شریعتی افزود: ساماندهی خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر منطقه غرب کشور در قالب طرح‌ها و پیشنهادات اجرایی از جمله خانه‌های بهداشت سیار عشایری از مهمترین اهداف برگزاری این گردهمایی است.

مدیر کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری نیز در این گردهمایی در سخنانی هدف از برگزاری این همایش را بررسی ارائه خدمات بهداشتی اولیه به عشایر مناطق جنوب غرب کشور عنوان کرد و اظهار داشت: این گردهمایی در راستای بازنگری ارائه خدمات بهداشتی اولیه به عشایر طراحی شده است.

14-جولای ماه-2019

336

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی