افتتاح و کلنگ زنی ۴۳ پروژه بخش کشاورزی

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هم زمان با هفته دولت ۴۳ پروژه در چهارمحال و بختیاری افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد که سه پروژه آن کلنگ زنی و مابقی آن افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان ذبیح الله غریب رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیشترین پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت مربوط به بخش کشاورزی است عنوان کرد: اعتباری که برای این پروژه ها در نظر گرفته شد ۴۲ میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به اینکه سیل امسال خسارات زیادی را به بخش کشاورزی وارد کرده است بیان داشت: شیلات های این استان و زیر ساخت های کشاورزی از جمله تاسیسات آبی در سیل امسال خسارت زیادی دیده اند.غریب با اشاره به اینکه کمک های بلاعوضی برای بخش کشاورزی این استان شده است که در چهل سال گذشته بی سابقه بوده اذعان داشت: ۵۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ما شده که این کمک ها چهار درصد بودجه را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه بیش از چهار هزار پرونده خسارات سیل را اماده کرده ایم عنوان کرد: تسهیلات خوبی را از صندوق برای جبران خسارات سیل گرفته ایم.

غریب با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری برای توسعه مجهز کردن زمین های کشاورزی به شبکه نوین سقف اعتبار ندارد عنوان کرد: تا کنون ۵۳ درصد از اراضی این استان به شبکه نوین آبیاری مجهز شده و این در حالی است که در کشور ۲۰ درصد اراضیی مجهز به این شبکه است.

وی با بیان اینکه محدودیت منابع بانکی نداریم عنوان کرد: سال گذشته منابع بانکی ما بالای ۳۰ درصد بوده است.

غریب به کشت کلزا در این استان اشاره کرد و گفت: همه تلاش ما بر این است که میزان کشت کلزا در این استان را بالا ببریم چراکه  با این شرایط کشور می توان در کاهش واردات روغن موثر باشیم .

لازم به ذکر است در این نشست که با حضور  مدیران کل زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی از جمله اداره کل امور عشایر استان، اداره کل منابع طبیعی، اداره کل امور اراضی استان، اداره کل شیلات و … بر گزار شد، سایر مدیران گزارشی از اقدامات دستگاههای تحت مدیریت خود در دولت تدبیر و امید را ارائه دادند.

29-آگوست ماه-2019

257

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی