مدیرکل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری : توجه به آموزش و امور فرهنگی عشایر نیازمند همت بیشتری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری:

مدیرکل امور عشایر استان با اعلام این خبر گفت : رسیدگی به امور عشایر باید به طور همه جانبه دیده شود و توجه به آموزش و امور فرهنگی این قشر پرتلاش کشور نیازمند همت بیشتری است .  یحیی حسین پور افزود: طبق قانون باید سهم عشایر از اعتبارات هر دستگاه بصورت کاملا مشخص با نظارت سازمان برنامه و بودجه تفکیک و جهت این جامعه مولد و پرتلاش هزینه  گردد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری نیز در این جلسه ضمن تأکید بر استفاده کلیه دستگاههای اجرایی از تمام ظرفیت خود برای خدمات رسانی به عشایر اظهار داشت: ضروری است نقاط مستعد جهت راه اندازی کتابخانه های سیار عشایری با معرفی اداره کل امور عشایر مکان یابی و توسط دستگاههای مرتبط راه اندازی گردند.

وی افزود: با توجه به نقش و جایگاه عشایر به عنوان قشر مولد و تأثیرگذار در اقتصاد جامعه ، باید از ظرفیت صنایع استان جهت افزایش سرانه فرهنگی و اشتغال عشایر استفاده شود.

بررسی واظهار نظر در مورد طرحهای کوتاه مدت و بلند مدت جهت حل مسائل و تنگناهای سیاسی و اجتماعی عشایر، تهیه و ارائه پیشنهادات لازم جهت توسعه و رشد فرهنگ اسلامی و اصیل عشایر در مناطق عشایری و بررسی و ارائه طریق در جهت حل مسائل آموزش و پرورش عشایر از طریق پیشنهاد تشکیلات متناسب با زندگی کوچ نشینی و سوادآموزی در بین عشایر از مهمترین مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

لازم به ذکر است جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی شورای عشایر استان روز گذشته به ریاست مدیرکل امور اجتماعی استانداری و سایر اعضاء در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

 

 

 

 

15-ژانویه ماه-2020

167

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی