اطلاعیه ؛ کوچ عشایر به استان چهار محال و بختیاری

اطلاعیه ؛ کوچ عشایر به استان چهار محال و بختیاری

اطلاعیه:
ضمن تبریک فرارسیدن نوروز ۹۸ و آغاز بهار طبیعت،به اطلاع عشایر محترم و عزیز می رساند با توجه به شیوع ویروس کرونا و مهیا نبودن شرایط کوچ،خواهشمند است نسبت به رعایت موارد زیر اقدام گردد:
۱- تا مهیا شدن شرایط مناسب از اقدام به کوچ زود هنگام جدا خودداری نمایید. زمان کوچ بهاره متعاقباً اعلام خواهد شد.
۲-چنانچه خانوارهای عشایری اقدام به کوچ زود هنگام نماینداز ارائه خدمات در مسیر کوچ برخوردار نخواهند شد.ضمنا نیروی انتظامی و منابع طبیعی از کوچ زودهنگام جلوگیری کرده و با متخلفین برخورد قانونی خواهند داشت ۳-هماهنگیهای لازم با مراکز بهداشتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای سرکشی به مناطق عشایری و ارائه خدمات بهداشتی و آموزش‌های مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است.
۴-ترددهای خود را به ادارات در سطح شهرستان و استان حذف و از طریق تماس های تلفنی با مسئولان ادارات امور عشایر شهرستان یا ارسال پیامک در خواستهای خود را ثبت نمایید.۵-ضمنا عشایر عزیز ملزم به رعایت نکات بهداشتی زیر می باشند:
-از دست دادن، روبوسی و تجمع در فضای سربسته و برگزاری مراسمات پرهیز نموده و همچنین دید و بازدید ایام عید نوروز را به تعویق بیاندازید.
-فاصله یک تا دو متر از یکدیگر را رعایت نمایید و از پذیرش افراد ناشناس و نیز دریافت هرگونه بسته ای از آنان خودداری فرمایید.
-در صورت مشاهده علائم بیماری نظیر تب،سردرد،گلودرد،سرفه و تنگی نفس به یکی از نزدیک ترین محل های استقرار خانه های بهداشت مراجعه نمایید.
⁦◼️⁩ روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری

27-مارس ماه-2020

171

چاپ خبر تبدیل به PDF


ارتباط مستقیم با مدیرکل

مهندس یحیی حسین پور

تلفن مستقیم:   ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۲۹

فکس:    ۰۳۸۳۲۲۵۰۱۳۲

العربية简体中文Englishفارسی